Projektowany obiekt, to zabytkowy Pałac w Margowie (niem. Margow, gmina Świerzno). Pałac jest obiektem złożonym. W skład założenia wchodzi dwór, który składa się z dwukondygnacyjnego budynku z 1772 roku (dzisiejsze skrzydło północne) zbudowanego w konstrukcji ryglowej, krytego dachem dwuspadowym oraz dobudowane w 1885 roku do dworu skrzydło południowe o cechach architektury neogotyckiej w formie dwukondygnacyjnego budynku, które jest głównym obiektem niniejszego projektu.
Celem projektu jest adaptacja wnętrz południowego skrzydła budynku wraz z zagospodarowaniem bezpośredniego otoczenia pałacu, a co za tym idzie – przywrócenie obiektowi pierwotnej funkcji posiadłości mieszkalnej.
Sypialnia główna została wyposażona w duże komfortowe łóżko, za którym znajduje się geometryczna kompozycja okładzin ściennych w trzech odcieniach – ciepła szarość, ciemny dąb oraz imitacja brązowego kamienia, zainspirowana rdzennym materiałem z prowincji Castellón (a konkretnie z kamieniołomów Santa Magdalena) marki Neolith.
Garderoba znajduje się w sypialni głównej, oddzielona została przesuwnymi drzwiami ze szkła ornamentowego. Zabudowa w tym pomieszczeniu, została przysłonięta szklanymi frontami w odcieniu grafitowym, każdą półkę oświetla listwa LED.
Sypialnia dla gości została wyposażona w duże dwuosobowe łóżko, które jest uatrakcyjniane przez geometryczne okładziny ścienne w odcieniach bieli i beżu. Nad szafkami nocnymi umieszczono zwisające oprawy LED w formie pierścieni. W pokoju zaprojektowano szafę ubraniową, która koresponduje z resztą mebli zaproponowanych w pałacu, jest ona cała przeszklona szybą Antisol w odcieniu grafitowym, półki oświetlono listwami LED.
Przestrzeń pokoju dla dziecka została zaprojektowana w nieco jaśniejszych barwach niż reszta pomieszczeń. Zastosowano tutaj dużo białych materiałów, jasny dąb w odcieniu sonoma oraz elementy pudrowego różu. Pokój wyposażono w duże łóżko z obłym wezgłowiem, za którym znajduje się nowoczesna płaskorzeźba.




