Projektowany obiekt, to zabytkowy Pałac w Margowie (niem. Margow, gmina Świerzno). Pałac jest obiektem złożonym. W skład założenia wchodzi dwór, który składa się z dwukondygnacyjnego budynku z 1772 roku (dzisiejsze skrzydło północne) zbudowanego w konstrukcji ryglowej, krytego dachem dwuspadowym oraz dobudowane w 1885 roku do dworu skrzydło południowe o cechach architektury neogotyckiej w formie dwukondygnacyjnego budynku, które jest głównym obiektem niniejszego projektu.
Celem projektu jest adaptacja wnętrz południowego skrzydła budynku wraz z zagospodarowaniem bezpośredniego otoczenia pałacu, a co za tym idzie – przywrócenie obiektowi pierwotnej funkcji posiadłości mieszkalnej.
Biuro zostało zaprojektowane z myślą aby stworzyć komfortowe warunki do pracy w domu. Przewidziano dużo miejsca na przechowywanie w zabudowie szafkowej, która rozciąga się na całą ścianę. Zabudowę połączono z długim blatem, umożliwiającym swobodną pracę. Umeblowanie zaplanowano tak, aby pracując przy biurku mieć możliwość jak najdłużej korzystać ze światła naturalnego. W pomieszczeniu umieszczono także komfortowy szezlong, który zapewnia możliwość wypoczynku.
Siłownia graniczy z biurem. W pomieszczeniu pozostawiono dużo wolnej przestrzeni tak, aby umożliwić swobodne praktykowanie jogi, pilatesu czy ćwiczeń fitness. Pomiędzy siłownią a biurem domowym, zaprojektowano szklaną ścianę, w której osadzono zabytkowe drzwi, ten zabieg stanowi połączenie nowoczesnej formy z pierwotną. W rogu pomieszczenia umieszczono rzeźbę Dyskobola w nawiązaniu do sportowego charakteru tej części obiektu.


