Projektowany obiekt, to zabytkowy Pałac w Margowie (niem. Margow, gmina Świerzno). Pałac jest obiektem złożonym. W skład założenia wchodzi dwór, który składa się z dwukondygnacyjnego budynku z 1772 roku (dzisiejsze skrzydło północne) zbudowanego w konstrukcji ryglowej, krytego dachem dwuspadowym oraz dobudowane w 1885 roku do dworu skrzydło południowe o cechach architektury neogotyckiej w formie dwukondygnacyjnego budynku, które jest głównym obiektem niniejszego projektu.

Celem projektu jest adaptacja wnętrz południowego skrzydła budynku wraz z zagospodarowaniem bezpośredniego otoczenia pałacu, a co za tym idzie – przywrócenie obiektowi pierwotnej funkcji posiadłości mieszkalnej.

 

Impulsem do powstania koncepcji było stworzenie przestrzeni łączącej styl klasyczny i nowoczesny – Modern Classic. Nowo projektowana przestrzeń zawiera detale o charakterze historyzującym, nawiązujące do architektury pałacu, są to m.in. rzeźby oraz sztukaterie.

Salon z jadalnią jest największą strefą w całej posiadłości. Graniczy z otwartą kuchnią i jest otwarty na drugą kondygnację, poprzez zaprojektowaną pustkę nad pomieszczeniem.

Przestrzeń została utrzymana w stonowanej kolorystyce brązów, beży i bieli z drobnymi akcentami kolorystycznymi, które mają za zadanie wprowadzać kontrast. Zaprojektowano ją z myślą o wysokim standardzie oraz funkcji reprezentacyjnej.

Formularz kontaktowy